Rixus RXHC45 GaN Double USB-C Power Adapter 45W White
Regular price
€29,95
Sold out
Tax included.
A00001203
Description
Rixus RXHC45 45W GaN Double USB-C Power Adapter White
Technical specifications
| Amount of usb ports | 2x USB-C |
| Charger type | Charger without cable |
| Colors | White |
| Comes with usbcable | No |
| Ean code | 8721184760130 |
| Oem number | RXHC45 |
| Product group | Accessory |
| Quickcharge | true |
| Rrp | 29.95 EUR |
| Voltage | 5.00 V |
| Warranty | 2 Years |
| Wattage | 45.00 W |
| Wattage port one | 45.00 W |
Downloads
| Eu declaration of conformity doc | Download → |