Rixus RXHC50 70W GaN Power Adapter With TFT Screen Space Grey
1. Real-time charging status display
2. Intelligent reminder function
3. User-defined settings
4. Friendly interactive interface
Tax included.
90000810670
Rixus RXHC50 70W GaN Power Adapter With TFT Screen Space Grey
1. Real-time charging status display
2. Intelligent reminder function
3. User-defined settings
4. Friendly interactive interface
| Amount of usb ports | 1x USB-A, 2x USB-C |
| Charger type | Charger without cable |
| Colors | Grey |
| Comes with usbcable | No |
| Ean code | 8721258108806 |
| Integrated display | true |
| Oem number | RXHC50 |
| Output voltage | 20.00 V |
| Product group | Accessory |
| Quickcharge | true |
| Rrp | 39.95 EUR |
| Voltage | 240.00 V |
| Warranty | 2 Years |
| Wattage | 70.00 W |
| Wattage port one | 70.00 W |
| Wattage port three | 30.00 W |
| Wattage port two | 70.00 W |
| Weight | 150 g |
| What s in the box |
1 x 70W Gan Power Adapter 1 x User Manual |
| Eu declaration of conformity doc | Download → |