Rixus RXTP01 Recharge Travel Pack Black
Regular price
€69,95
Sold out
Tax included.
90000811139
Description
Rixus RXTP01 Recharge Travel Pack Black
Technical specifications
| Amount of usb ports | 2x USB-C |
| Charger type | Charger with cable |
| Colors | Black |
| Comes with usbcable | Lightning Cable, USB-C Cable |
| Device type | Phone |
| Ean code | 8721258110847 |
| Height | 5 cm |
| Length | 20 cm |
| Oem number | RXTP01 |
| Product group | Accessory |
| Quickcharge | true |
| Rrp | 69.95 EUR |
| Voltage | 5.00 V |
| Warranty | 2 Years |
| Wattage | 33.00 W |
| Wattage port one | 33.00 W |
| What s in the box |
1x Travel bag 1x Eye mask 1x Travel Adapter 35W 1x GaN charger 33W RXHC33D 1x USB-C / USB-C cable 1.8m RXUC08C 1x USB-C / Lightning cable 1.8m RXUC08L 1x Powerbank RXPB01B 10000 mAh 1x Ballpoint pen |
| Width | 13 cm |
Downloads
| Eu declaration of conformity doc | Download → |