Rixus RXUC39C Fast Charging Cable USB-C To USB-C Braided Nylon 300CM Black
Rixus RXUC39C Fast Charging Cable USB-C To USB-C Braided Nylon 3m Black
Regular price
€19,95
Sold out
Tax included.
90000810141
Description
Technical specifications
| Cable length | 300 cm |
| Cable type | USB C to USB C |
| Colors | Black |
| Ean code | 8721258105423 |
| Length | 300 cm |
| Material | Metal, Nylon |
| Oem number | RXUC39C |
| Product group | Accessory |
| Quickcharge | true |
| Rrp | 19.95 EUR |
| Usb connector a | USB-C |
| Usb connector b | USB-C |
| Warranty | 2 Years |
| Wattage | 60.00 W |
| Weight | 200 g |
Downloads
| Eu declaration of conformity doc | Download → |